از بین بردن خط اخم

به خطوط عمودی که بین دو ابروی شما وجود دارند، خط اخم گفته می‌شود و معمولا خط اخم با خطوطی که در بالای دو ابرو (در پیشانی) تشکیل می‌شود، اشتباه گرفته می‌شود. به خطوطی که در پیشانی ایجاد می‌شوند، چروک پیشانی یا خطوط پیشانی گفته می‌شود. به خط اخم، به طور خاص، خط اخم بین دو ابرو نیز گفته می‌شود.

خط اخم بین دو ابرو می‌تواند در هر سنی ایجاد شود. برخی از افراد در اوایل دوره‌ی بیست سالگی متوجه تشکیل این خطوط می‌شوند. این موضوع برای خیلی از افراد شوکه کننده است چرا که آن‌ها تصور می‌کنند در سنین بسیار بالاتری می‌بایست منتظر دیدن این خطوط می‌بودند. برای پیشگیری و درمان خط اخم بین دو ابرو می‌توانید کارهای زیادی بکنید، از مصرف کرم‌ها و داروهای غیر تجویزی گرفته تا اقدامات کلینیکی تهاجمی‌تر.

 

ابریژن و لایه‌برداری از پوست

این دسته از روش‌های درمانی برای رفع و ازبین بردن خط اخم و چین و چروک پیشانی گزینه‌ی بسیار مناسبی هستند، چرا که به‌طور کامل یک لایه از روی سطح پوست را بر می‌دارند. مواد شیمیایی مختلفی برای لایه برداری عمیق پوست وجود دارد که دارای خاصیت اسیدی هستند و خارجی‌ترین لایه‌ی پوست را کنار می‌زنند. پیلینگ آبی (پیلینگ با مواد آبی رنگ) یکی از روش‌های محبوب برای لایه‌برداری پوست است که تاثیرات فوق‌العاده‌ای در از بین بردن چروک پیشانی و خطوط اخم دارد.

 

جوانسازی پوست با لیزر

لایه‌برداری و جوان‌سازی پوست با لیزر همیشه یکی از گزینه‌های درمانی پرکاربرد برای از بین بردن خطوط اخم و چین چروک پیشانی بوده است که اغلب نتایج خوبی را نیز به همراه دارد. لیزر مورد استفاده برای این کار، لیزر کربن‌دی‌اکسید (CO2) است که می‌توان توسط آن به‌طور دقیق، نقاط مورد نظر در پوست را هدف قرار داد. انجام لیزردرمانی با درد یا ناراحتی زیادی همراه نیست و تنها بعد از لیزردرمانی مقدار کمی تورم و کبودی خفیف ممکن است در پوست ایجاد شود. در صورتی که میزان لایه‌برداری پوست با لیزر زیاد باشد و لایه‌برداری به طور عمیق انجام شود، ممکن است قبل از بازگشت دوباره به روند کارهای روزانه و همیشگی خود، لازم باشد چند هفته‌ای را برای ریکاوری زمان صرف کنید.

 

تزریق ژل و  بوتاکس (یا دایسپورت)

تزریق بوتاکس احتمالا محبوب‌ترین و پرکاربردترین روش برای از بین بردن و رفع خط اخم و چروک پبشانی است که تاثیرگذاری آن نیز به اثبات رسیده و متخصصین زیبایی بیش از هر روش دیگری آن را توصیه می‌کنند.  نکته‌ی منفی که در مورد درمان چروک اخم با تزریق بوتاکس یا دایسپورت وجود دارد این است که نتایج این روش‌ها، دائمی نیستند و بعد از از بین رفتن کامل نتایج درمان، لازم است تزریق مجددا انجام شود. همچنین بیماران از درد احتمالی ناشی از  درمان خط اخم با تزریق بوتاکس در یک جلسه واهمه دارند. مدت زمان ریکاوری بعد از انجام تزریق بین 10 تا 20 دقیقه است که در مقایسه با روشی مانند لایه‌برداری با لیزر که به دو هفته ریکاوری نیاز دارد، بسیار ناچیز است. بسته به این که چروک‌ها و خطوط اخم شما تا چه حد عمیق باشند، پزشک شما تعیین می‌کند که چند واحد تزریق باید انجام شود؛ قیمت بوتاکس خط اخم بسته به تعداد واحد تزریقی، در افراد مختلف، متفاوت خواهد بود. در روش تزریق بوتاکس پیشانی، معمولا در حدود 20 واحد تزریق می‌شود. تزریق ژل نیز با پرکردن پوست توسط هیالورویک اسید و کلاژن، موجب صاف شدن چروک‌ها و خطوط اخم می‌شوند.

 

جراحی لیفت صورت

جراحی لیفت صورت چه به صورت جراحی لیفت میانی یا لیفت کامل انجام شود، تهاجمی‌ترین روش برای رفع و از بین بردن خطوط اخم و چین و چروک پیشانی است. تصمیم گرفتن برای انجام این جراحی ممکن است بسیار سخت باشد، اما اگر شما به دنبال روشی با نتایج تقریبا دائمی (10 الی 20 سال) هستید، احتمالا این روش، مناسب‌ترین گزینه برای شما است. اگر به خاطر عوارض احتمالی جراحی، از رفتن زیر تیغ جراحی واهمه دارید، به شما توصیه می‌کنیم که با یک متخصص جراحی پلاستیک مشورت کنید تا در مورد عوارض جراحی و احتمال بروز آن‌ها به شما اطلاعات لازم را بدهد.

 

شماره تماس جهت هماهنگي:

02144810315

02144824713