تزريق چربي

کم شدن چربي پوست يکي از دلیل های عمده پيري و چين و چروک هاي پوستي میباشدکه باعث بوجود آمدن خط خنده، خط اشک،خط اخم، چين و چروک در نواحي از جمله روي پلک ها، اطراف چشم، گونه و شقيقه ها میشود.

تا مدتی که اين نوع چروک ها عميق نشده اند، مي توان در برخي از نواحي با کمک بوتاکساين مشکل را برطرف کرد اما اگر چروک ها عميق بشوند استفاده از بوتاکس نتیجه چنداني بدست نمی آید و بايد به تزريق فيلرها رو آورد که بهترين پرکننده، تزريق چربي میباشد.

چرا که در اين روش بافت چربي از قسمتي از بدن خود فرد برداشته شده و به قسمت ديگري از بدن پيوند زده ميشود .

چربي نوعي فيلر يا حجم دهنده طبيعي میباشد و دارای کاربرد هاي زيادي در طب و زيبايي میباشد .

موارد استفاده تزريق چربي:

علاوه بر برطرف کردن، چين و چروک هاي عميق مي توان از اين روش در دیگر زمینه های جوانسازي از جمله:

پر کردن مناطق لاغر فرورفته صورت مثل گونه وزير چشم

برجسته سازي لب ها , گونه ها ,چانه

برجسته سازي باسن

بزرگ کردن سينه ها و بازسازي سينه

جوانسازي دست و کاهش ظاهري عروق زير پوست

پرکردن اسکار يا جاي زخم فرورفته و سوختگي ها

مورد استفاده قرار مي گيرد.

چه مناطقي براي برداشت چربي مناسب هستند؟

منطقه‌اي مناسب است که چربي آن با رژيم غذايي کم نمي‌شود بهترين محل‌هايي که مي‌توان چربي را برداشت کرد در افراد مختلف متفاوت میباشد.

معمولا مناسب ترین مناطق قسمت خارجي ران و باسن میباشند.

پهلو ها ،رانها، کنار زانو وزير شکم معمولا چربي مقاومتري دارد و مناسب ترند ولی به طور کلي  تقريبا از چربي زير پوست در هرنقطه اي از بدن ميتوان بدين منظوراستفاده نمود.

آيا با يک‌بار تزريق چربيمي توان به نتايج مطلوب رسيد؟

برای بدست آمدن نتايج مطلوبي تزريق چربي بايد 4-2 بار تکرار شود ، برخي پزشکان هربار از چربي تازه کشيده شده استفاده مي کنند، برخي نيز چربي را فريز کرده و ماه‌هاي بعد تزريق مي‌کنند.

چرا اين روش جزو پرطرفدارترين روش پرکنندگي است؟

چون اين چربي از بدن خود فرد گرفته مي شود، احتمال بروز واکنش آلرژيک وجود ندارد و بروز مشکل پس زدگي بسيار کم است. همچنين دوام و ماندگاري اين روش از ساير فيلرهاي ديگر بيشتر است. همچنين امکان جابجايي ويا حرکت در زير پوست ندارد.

دوره نقاهت تزريق چربي چقدر است و عوارضي به همراه دارد؟

دور نقاهت آن معمولا 2 هفته مي باشد که در اين 1تا 2 هفته تورم در ناحيه تزريق شده وجود دارد . عوارض تزريق چربي نادر است، گاه تجمع کوچکي از چربي اتفاق مي‌افتد که عموما برطرف مي‌شود، از عوارض ديگر ادم، کبودي، نامنظمي و ايجاد کيست است.