مزوتراپي

روش پزشکي – زيبايي غيرتهاجمي که بدون انجام عمل جراحي انجام مي‌شود مزوتراپی میباشد.

در مزوتراپي داروهايي نظير انواع ويتامين‌ها، آنزيم‌ها، مواد معدني، داروهاي هورموني يا فاکتورهاي رشد بوسیله سوزن‌هاي بسيار ريز و در حجم بسيار کم و دفعات مکرر به بدن تزريق مي‌شوند.

کاربردهاي مزوتراپي در زيبايي پوست فراوان است، از بين بردن لک‌ها و چين‌و‌چروک‌هاي پوست، لاغري، کاهش درد، درمان ريزش مو و تقويت موها از جمله آن میباشد.

مزوتراپي روشي است که با حداقل تهاجم و به صورت تزريقي انجام مي شود و مانند ساير روش هاي لاغري موضعي يکي از تخصص هاي پزشکي زيبايي میباشد.

مزوتراپي شامل تزريق ميکروسکوپي ازانواع عوامل مختلف مانند : دارويي , عوامل هوميوپاتي , ويتامين ها و عصاره گياهان دارويي به پوست است.

سایر موارد استفتده از مزوتراپی:

درمان سلوليت

کاهش وزن

پيکرتراشي

درمان ريزش مو

جوانسازي پوست

مقابله با پيري پوست

انواع مزوتراپي:

مزوتراپي براي از بين رفتن تيرگي دور چشم

عمدتا سياهي دور چشم به علت وجود کيست‌هاي چربي کوچک در اطراف چشم به وجود مي‌آيد که با بالا رفتن سن و البته عوامل ارثي و ژنتيکي محسوس‌تر به نظر مي‌رسد. رژيم‌هاي نادرست غذايي، واکنش‌هاي آلرژيک، سيگار کشيدن، گردش نامنظم خون و اختلالات خواب نيز در به وجود آمدن تيرگي در اطراف چشم دخيل میباشند.

در روش مزوتراپي براي رفع تيرگي دور چشم، از تزريق اسيد هيالورونيک در ناحيه زير چشم و اطراف آن مورد استغاده قرار گرفته میشود. اين عمل سبب از بين رفتن حلقه‌هاي تيره دور چشم و در نتيجه رفع حالت خستگي در صورت خواهد شد. معمولاً اين درمان حدود يک سال پايداري دارد و در صورتي که توسط فردي متخصص انجام شود روشي ايمن به حساب مي‌آيد.

مزوتراپي براي رفع افتادگي پلک‌ها

براي کاهش اثرات چربي در نواحي پلک که دچار افتادگي شده است، استفاده از مزوتراپي میتواد يک روش جايگزين مناسب براي جراحي پلاستيک باشد.

به کمک مزوتراپي پوست، مي‌توان چين و چروک‌هاي اطراف پلک‌ها را برطرف کرد. در اين روش با تزريق و استفاده از دارو‌هاي مخصوص، چربي و سلوليت در پوست را کاهش مي‌دهند.

مزوتراپي براي رفع لکه‌هاي پوست صورت

در روش مزوتراپي براي رفع لکه‌هاي پوستي در صورت، از تزريق موادي مانند ويتامين‌ها و مقدار زيادي اکسيژن به منظور جوانسازي پوست استفاده میکنند. اين کار باعث خون رساني بسيار خوب و اکسيداسيون بهتر بافت صورت میشود. در نتيجه پس از چند جلسه درمان، لکه‌ها و سلول‌هاي تيره بسته به ميزان آنها از بين رفته و باعث درخشندگي و استحکام پوست صورت میشود.

رفع چين و چروک پوست

در اين روش با استفاده از مواد ترميم کننده و تقويت کننده پوست به بازسازي، جوانسازي و ترميم لايه‌هاي زيرين کمک مي‌کنند. اين مواد تقويت کننده با رساندن مواد مورد نياز براي بازيابي استحکام در پوست و با تقويت لايه‌هاي ضعيف شده و آسيب ديده، موجب رفع چين و چروک و در نهايت بهبود يافتن ظاهر پوست مي‌شوند.

آيا مزوتراپي پوست صورت درد دارد؟

انجام روش مزتراپي به دو صورت دستي و خودکار است. از آنجاييکه در روش دستي، تزريق را با سرنگ انجام مي‌دهند، بنابراين ممکن است بيمار کمي درد را احساس نمايد؛ که براي پيشگيري از چنين موضوعي از کرم‌هاي بي حسي موضعي استفاده مي‌شود. اما در روش خودکار تزريق بدون استفاده از سوزن بوده بنابراين بيمار هيچ گونه دردي را احساس نخواهد کرد.

توصيه‌هاي قبل و پس از انجام مزوتراپي پوست

قبل از جلسات درماني از مصرف محرک‌ها مانند کافئين خودداری شود.

در طول درمان از رژيم غذايي حاوي پروتئين استفاده کنید.

پس از انجام مزوتراپي، از دست کاري و ماساژ پوست اجتناب کنید.

شماره تماس جهت هماهنگي:

02144810315

02144824713