هايفوتراپي صورت چيست و چگونه انجام مي‌شود؟

هايفوتراپي روش جديد ليفت پوست میباشد که بدون نیاز به جراحي انجام مي‌شود و در مقايسه با ساير روش‌هاي ليفت با درد بسيار کمتري همراه است.

هايفو به معناي امواج اولتراسوند با فرکانس بالاست. در اين روش از انرژي ميکرو امواج فراصوت متمرکز براي منقبض کردن الياف کلاژن و تحريک رشد کلاژن جديد به منظور ايجاد يک ليفت طبيعي استفاده مي‌شود. الياف کلاژن به استحکام ساختار‌هاي مختلف بدن کمک مي‌کند و همچنين از جذب شدن و تحليل رفتن ساختار‌هايي مانند پوست جلوگيري مي‌کند. در اين روش تمرکز بر روي لايه‌هاي داخلي و ايجاد گرماي شديد باعث تخريب هوشيارانه منطقه‌اي مي‌شود. در واقع انتقال امواج اولترا سوند با شدت بالا و فرکانس پايين بطور متمرکز در لايه‌هاي عمقي پوست، تنها آن قسمتي از پوست را که مد نظر است تحت تاثير قرار داده و به نقاط ديگر بافت آسيبي وارد نمي‌شود. در پي آن ليفت و جوانسازي پوست و همچنين لاغري موضعي صورت مي‌گيرد.

ليفت و جوانسازي پوست

پزشک ابتدا سوابق کامل پزشکي فرد را مورد بررسي قرار داده و معاينه‌اي انجام مي‌دهد، معاينه به ويژه روي صورت و گردن انجام مي‌شود. به جز در مواردي که عفونت يا مشکل پوستي وجود داشته باشد که لازم است درمان به تعويق بيفتد، در موارد ديگر پزشک پس از معاينه بلافاصله کار خود را شروع مي‌کند. براي شروع پزشک از ژل اولتراسوند براي صورت و گردن بيمار استفاده مي‌کند. بسته به شرايط پوست بيمار، پزشک ميزان عمق نفوذ به پوست را در دستگاه تنظيم مي‌کند.

روش هايفوتراپي صورت فقط در يک جلسه (نهايتا يک ساعته) راحت صورت میگیرد و بلافاصله بعد از شخص مي‌تواند به سر کار روزانه خود برگردد. خوشبختانه به جز موارد خاص اين روش عوارض جانبي ندارد.

ماندگاري هايفوتراپي

در طول مدت درمان مانند ساير روش‌ها از زخم يا قرمزي شديد پوست رنج نمي‌بريد. هايفوتراپي به هر نوع پوستي سازگاري دارد و فرد با انجام آن تا چند سال جوانتر خواهد شد.در رابطه با ماندگاري مطالعات و بررسي‌ها بر اين است که هايفوتراپي صورت تا دوسال باقي خواهد ماند البته بيمار بايد تحت نظر پزشک معالج براي دستيابي به نتايج بيشتر اين عمل را تکرار کند.

وضعيت بيمار پس از هايفوتراپي چگونه است؟

در اين روش غير تهاجمي هيچ‎گونه دوره نقاهت و بهبودي وجود ندارد، بنابراين بيماران قادرند بلافاصله فعاليت‌هاي روزانه خود را از سر بگيرند. اغلب پس از درمان، بيمار متوجه نتايج فوري و محسوسي در سفتي پوست خود مي‌شود.

آيا هايفوتراپي با درد همراه است؟

عوارض هايفو بسيار اندک است. ميزان احساس درد و ناراحتي اين درمان از شخصي به شخص ديگر متفاوت است. بيشتر بيماران مرحله دريافت انرژي گرمايي را به خوبي تحمل مي‌کنند. هر درد يا ناراحتي همراه با اين روش، موقتي بوده و معمولاً فقط در طي عمل بروز خواهد کرد.

آيا هايفوتراپي روشي ايمن است؟

با دستگاه اولتراسوند متمرکز با شدت بالا (HIFU)، دستيابي به نتايج بسيار عالي براي رفع غبغب و چانه، بهبود خط خنده، کاهش چين و چروک‌هاي کنار چشم و سفت شدن و جوان سازي پوست در مناطق هدف امکان‌پذير شده است. تا کنون هايفوتراپي براي صدها هزار نفر از مردم در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است.

شماره تماس جهت هماهنگي:

02144810315

02144824713